«Як тебе не любити, Києве мій!»: знайомство зі столицею

image 50736641 9 вересня 2021 року осіннім погожим днем, зігрітим сонячним теплом, здобувачі вищої освіти 1 курсу спеціальності 029 Інформаційна, бібліотечна та архівна справа обох академічних груп: 121 ФЛСК ОПП Документознавство та інформаційна діяльність і 122 ФЛСК ОПП Інформаційна аналітика та соціальні комунікації, разом з зав. випускової кафедри історії та документознавства проф. Тюрменко Іриною Іванівною та наставниками груп – старшим викладачем Ільковою Оксаною Григорівною і доцентом Клиніною Тетяною Сергіївною, вирушили на тематичну, оглядову екскурсію древнім і молодим містом – Києвом.

Екскурсію проводив доцент кафедри історії та документознавства, кандидат історичних наук Захарчук Олег Миколайович. Стартувала оглядова екскурсія із Золотих воріт – унікальної архітектурної пам’ятки давньої столиці Русі. Далі Володимирською вулицею, у напрямку центру старого міста, можна побачити куполи Софії Київської, знайомство з якою було наступною частиною своєрідного туристичного походу. Студенти дізналися про визначне значення Софії в історії державності та культури України. Софійський майдан із давніх-давен формувався як місце, де збиралося віче, тут вирішувалися державотворчі питання, зокрема, проголошувався Акт Злуки УНР і ЗУНР. Захарчук О.М. докладно розповів про розбудову Києва як міста князя Володимира і князя Ярослава, про особливості культової архітектури Русі та козацького бароко, про встановлення пам’ятника Богдану Хмельницькому, про зруйнування радянською владою Михайлівського Золотоверхого собору у 1934-1937 роках, про відновлення цього собору і монастиря у наш час. Студенти самі переконалися у візуальній та смисловій вісі – Софія – Михайлівський.
Грандіозне враження справила Старокиївська гора, де на оглядовому майданчику встановлений камінь зі словами Нестора Літописця «Звідки пішла земля Руська». Також студенти оглянули язичницьке капище, фундамент Десятинної церкви і висловили бажання обов’язково відвідати Національний музей історії України. Екскурсовод і супроводжуючі викладачі наголосили на доцільності відвідування музею у рамках вивчення навчальної дисципліни «Історія української державності та культури».
Втомлені, але задоволені і натхненні першокурсники попросили продовжити екскурсію наступного дня, поки сприяє погода і санітарно-епідеміологічна ситуація в країні.

image 50397185

image 50425345